Nádraží Zlín střed

Zlínské nádraží střed je na trati z Otrokovic do Vizovic. A zatímco do Otrokovic jezdí rychlíky po moderní rychlé trati, odbočka na Zlín a Vizovice je stará jednokolejka s hustou sítí zastávek. Zlín Střed je staré nádraží čekající na rekonstrukci. Nízká nástupiště, zanedbané okolí. Aspoň že ta čekárna je v pohodě, a autobusové nádraží je hned u toho vlakového.
Nádraží Zlín střed

Hodnocení

Pro pohodlné a bezpečné cestování s kočárem a s dětmi vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak i stav a vybavení nádraží.

Ve Zlíne je několik nádraží, tím nejblíže centra je Zlín střed. Jezdí sem regionální vlaky od Vizovice do Ostrokovic, kde lze přestoupit na rychlíky do světa. Nádraží Zlín střed má výhodnou polohu – blízko centra a hlavně hned u velikánského autobusového nádraží. Když pojedete třeba na Zlínský filmový festival nebo do ZOO, na nádraží Zlín-střed vystupujete. Jak vypadá nádraží Zlín-střed v červnu 2018?

Hned u nádraží Zlín-střed je parkoviště, či spíše volná plocha, kde lze parkovat. Za parkovištěm je autobusové nádraží, s mnoha stanovišti, a odbavovací halou na druhém konci. Samotná vlakové nádraží je malá budova s čekárnou, pokladnami a automaty na drobné pochutiny. Záchody jsou z venku, napravo od východu na nástupiště. Klíč na vyžádání u pokladny. Do Zlína jezdí nové nízkopodlažní vlaky, které se zde většinou nekřižují. Nástupiště je však nízké, složené z panelů, příchod přes koleje nebo přes panelový průchod mezi kolejemi. I do nízkopodlažního vlaku je tak nutnu nastupovat do schodu.

Podrobně
 • Nástupiště – nízké, panelové, úzké. Bez zastřešení. Další nástupiště dokonce jen sypané.
 • Přístup na nástupiště – přes panely, snížený nájezd. Příchod až po zastavení vlaku.
 • Přístup na nádraží – bez schodů, ale úzké dveře s prahy.
 • Orientace na nádraží – jednoduchá, informační tabule.
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano, na klíč
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano, před nádražím spíše ne.
 • Občerstvenní – z automatu – káva, čokoláda, pití, sladkosti a jiné drobnosti.
 • Veřejná doprava – autobusové nádraží hned u toho vlakového, ale než dojdete na jeho druhou stranu, potřebujete aspoň 5 minut. MHD v docházkové vzdálenosti přes autobusové nádraží, 10-15 minut chůze.
 • Parkování – před nádražím
 • Obecně – nádraží čeká na svoji modernizaci, okolí ušmudlané, nevzhledné

Nádraží

Nádraží Zlín-střed
Nádraží Zlín-střed, parkování hned u nádraží, příchod pěšky od města přes autobusové nádraží
Nádraží Zlín-střed
Nádraží Zlín-střed – čelní pohled, vstup je těmi dveřmi vpravo.
Nádraží Zlín-střed
Nádraží Zlín-střed – celkem čistá a útulná čekárna. Automaty se základním občerstvenním.
Autobusové nádraží Zlín
Pohled na autobusové nádraží od toho vlakového.
Nádraží Zlín-střed
Parkoviště u nádraží Zlín-střed, zpevněná plocha, zdá se, že se zde neplatí
Nádraží Zlín-střed
Nádraží Zlín-střed – záchody jsou na straně příchodu k vlakům. Klíč u pokladny.
Nádraží Zlín-střed
Nádraží Zlín-střed – pokladny

Nástupiště

Nádraží Zlín-střed
Nádraží Zlín-střed – přístřešek u odbavovací haly, čekáme na vlak, info tabulce s odjezdy vlaků. Povrch z dlaždic, poněkud vratký.
Nástupiště Zlín-střed
Příchod k vlaku přes panelové přechody až po zastavení vlaku. Aspoň, že je vlak nový a nízkopodlažní.
Nástupiště Zlín-střed
Přechody přes koleje pro kočárky, a kufry na kolečkách. Jinak přes koleje. To je nádraží Zlín-střed
Nástupiště Zlín-střed
Nástupiště na průjezdných kolejich. První nástupiště od nádražní budovy je jen sypané, povrch nezpevněný, nízké. Až na dalším nástupišti jsou aspoň panely. Příchod až po zastavení vlaku a to přes koleje nebo přes panely vložené mezi koleje.
Nástupiště Zlín-střed
Vlak do Vizovic na panelovém nástupišti

Klady a Zápory

„Rovné, přehledné, zpevněné nástupiště. Příchod do nízko podlažních vlaků až po jejich zastavení. Nádraží přehledné a dá se zde zaparkovat.“

„Těšila jsem so do Zlína, ale to nádraží (!) Postavené ještě před Baťem, na dnešní dobu naprosto out. Takto si příchod do města Zlína rozhodně nepředstavuji. Nízké nástupiště, přechod přes koleje. Není třeba nic dalšího dodávat.“

Další hodnocená nádraží

Olomouc

Šakvice

Upozornění:
Vámi vložený komentář je ručně schvalován. Nezobrazí se proto ihned. Můžete uvést jméno, přezdívku nebo jen iniciály. Vaše email adresa je nepovinná, a je určena jen a pouze pro případnou odpověd. Email adresa nebude nikde zveřejněna ani nikomu poskytnuta, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána.