Nádraží Mosonmagyaróvár

Nádraží Mosonmagyaróvár leží na hlavní rychlíkové trati Vídeň Mosonmagyaróvár – Győr – Budapešť. Každou hodinu zde staví pohodlné RJ rychlíky (s dětským oddílem) od Vídně na jiho-východ. Město Mosonmagyaróvár nabízí vedle historie i lázně, nádraží můžete použít i pro cestu do nedalekého aquaparku a kempu Lipót, nebo pro cyklovýlety do okolí.
Mosonmagyaróvár

Hodnocení

Pro pohodlné a bezpečné cestování s kočárem a s dětmi vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak stav a vybavení nádraží.

Nádraží Mosonmagyaróvár je klasickým Rakousko-Uherským nádražím na hlavní trati z Vídně do Budapešti. vysoké, rovné, nástupiště s přístřešky, Podchod, ale bez výtahu. Jak vypadá nádraží Mosonmagyaróvár v červenci 2018?

Autobusové nádraží je hned před budovou nádraží. Stejně jako parkování pro auta. Parkování pro kola vedle nádražní budovy. Nádraží je ale bez výtahů, na nástupiště vedou jen schody. Nebo zkuste požádat personál o otevření branky přes koleje. Na nádraží Mosonmagyaróvár je malá odbavovací hala, lavičky, automat na jídlo a pití – malý obchod se základními potravinami přes ulici. Dvě pokladny, které akceptují platební karty, Nástupiště jsou vysoká, široká, přehledná a bezpečná. Částečně pod střechou. Chybí ale informační tabule, hlášení v madarštině, u spojů do Vídně i v němčině a angličtině.

Podrobně
 • Nástupiště – širké, vysoké, osvětlené, přehledné. Lavičky. Částečně zastřešené.
 • Přístup na nástupiště – schody, nebo zkuste požádat personál o otevření branky.
 • Orientace na nádraží – chybí informační cedule, hlášení u spoj do Vídně je ale i v angličtině a němčině
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano.
 • Občerstvení – jen automaty na kávu, čokoládu, pití, sladkosti a jiné drobnosti.
 • Veřejná doprava – regionální autobusy před nádražím
 • Parkování auta – před nádraží
 • Parkování kola – vedle budovy nádraží

Nástupiště

Nádraží Mosonmagyaróvár
Nádraží Mosonmagyaróvár je na hlavní trati z Vídně do Budapešti. Zde sourava RJ od Vídně. U hodin vidíte snížené nástupiště a bezbarierový přechod přes koleje. Ale (!) ten nesmíte použít – pokud ano, jen s asistenci personálu stanice. Tady jezdí vlaky opravdu rychle.
Nástupiště Mosonmagyaróvár
Přehledné nástupiště Mosonmagyaróvár
Nástupiště Mosonmagyaróvár
Přehledné nástupiště Mosonmagyaróvár
Nádraží Mosonmagyaróvár
Mosonmagyaróvár – široké, vysoké, přehledné nástupiště. Pohodlný a bezpečný výstup z vlaku. Z nízkopodlažních regionálních vlaků bez schodů. Vstup do podchodu je krytý.
Nástupiště Mosonmagyaróvár
Nástupiště Mosonmagyaróvár, v pozadí nádražní budova, mezi kolejemi, aby nikoho nenapadlo přebíhat, je natažen plot
Podchod Mosonmagyaróvár
Podchod z nástupiště Mosonmagyaróvár, jen schody, žádný výtah, podchod ušmudlaný

Nádraží

Nádraží Mosonmagyaróvár
Nádraží Mosonmagyaróvár – parkování pro auta, nástupní ostrůvky pro regionální autobusy
Nádraží Mosonmagyaróvár
Nádraží Mosonmagyaróvár – úzké dveře, které se sami zavírají
Nádraží Mosonmagyaróvár
Nádraží Mosonmagyaróvár – dvě pokladny, automaty na jídlo a pití, lavička na sednutí, čisto.
Nádraží Mosonmagyaróvár
Výšková cedule byla kdysi součásti snad všech C.K. nádraží Zde Nádraží Mosonmagyaróvár

Klady a Zápory

„Široké, vysoké a přehledné nástupiště. Dobrá orientace. Regionální autobusy staví před nádražím. Mosonmagyaróvár je klasické nádraží. na pokladnách berou karty. Hlášení i v angličtině. Až na absenci výtahu naprosto v pohodě.“

„Maďarsky neumím a tak mám trochu strach, jestli budu stát na správném nástupišti. Chybí tu elektronické tabule s odjezdy vlaků.  Pokladní uměla jen trochu německy, bez papírku kam a kolik nás jede bych se nedomluvila. Škoda také chybějícího výtahu a pak úzké dveře co se sami zavírají, a prahů.“

Další hodnocená nádraží

Olomouc

Šakvice

Upozornění:
Vámi vložený komentář je ručně schvalován. Nezobrazí se proto ihned. Můžete uvést jméno, přezdívku nebo jen iniciály. Vaše email adresa je nepovinná, a je určena jen a pouze pro případnou odpověd. Email adresa nebude nikde zveřejněna ani nikomu poskytnuta, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána.