Pro pohodlné a bezpečné cestování s kočárem a s dětmi vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak stav a vybavení nádraží.

Mikulov

Nádraží Mikulov na Moravě

Nádraží Mikulov, správně řečeno Mikulov na Moravě, leží pod Pálavou, oblíbeným výletním místem na Jižní Moravě. Jednokolejná železnice vede ze Znojma přes Mikulov do Valtic a Břeclavi. V roce 2017 začala její postupná rekonstrukce a zvyšování rychlostí vlaků. Z historického jádra města Mikulov je to na nádraží z kopce asi 10 minut chůze. Pokud tedy trefíte z Mikulovského náměstí správnou cestu. Na nádraží nevede z města žádná turistická značka, mapu a navigaci proto do ruky. Protože je Mikulovsko oblíbeným výletním místem i pro kolaře / cyklisty, je většina tudy jedoucích vlaků připravena na přepravu kol. Místo pro kola a kočárky by tu tedy mělo být.

Hodnocení nádraží Mikulov na Moravě

  • Nástupiště jsou nízká. Nízkopodlažních vlaky tu v roce 2017 nejezdí a proto Vás čekají při nástupu / výstupu z vlaku schody.
  • Nástupiště jsou té nejnižší kategorie: udusaný povrch přihrnutý z jedné strany k betonovému rantlu.
  • Příchod na nástupiště po betonových a gumových přechodech je z bezpečnostních důvodů povolen až po zastavení vlaku.
  • Vlaky se tu křižují. Při pohledu od nádražní budovy vlak od Břeclavi zastavuje vlevo, vlak od Znojma vpravo. Soupravy jsou krátké a tak ani moc nepřebíháte.
  • Nástupiště jsou rovná, dlouhá, přehledná. Ale nejsou zastřešená.
  • Na nádraží i venku jsou lavičky na sednutí a informační panel s příjezdy regionálních vlakových a autobusových linek od nádraží. Automat na jízdenky IDS-JMK u budovy.
  • Přístup na nádraží je skoro bezbarierový. Největší problém budou asi samo-se-zavírající dveře. Parkoviště pro kola na nádraží, parkoviště pro auta před nádražím.

  • Služby na nádraží s ohledem na děti – záchody na klíček na vyžádání na pokladně. Čekárna čistá, několik dřevěných sedadel. Dva automaty na čokoládu, kávu, druhý na nápoje, sladkosti a nějaké další drobnosti. Restaurace vedle nádraží hodně nízké kvality.
  • Fungující pokladna. Turistické informace chybí.
Mikulov

Nástupiště nádraží v Mikulově

Nádraží

Nádraží v Mikulově

Mikulov

Pokladna a drobné občerstvenní na nádraží v Mikulově

Celkové hodnocení

30%

Hodnocení nádraží 30 %

Září 2017. Nástupiště Mikulovského nádraží jsou nízká, pro nástup s kočárkem do vlaku musíte být dva. Další komplikace za deště, kdy nástupiště nejsou krytá a ani s osvětlením to nebude moc dobré. Aspoň, že nástupiště jsou rovná a přehledná. Nádražní budova čistá s omezeným sortimentem jídla a pamlsků. Možnost sednutí a ohřátí v zimě tu je.

 

Máte dotaz, chcete sdělit svoji zkušenost

Napište mi. Pokud potřebujete poradit s cestováním s kočárkem vlakem, uveďte datum, čas odjezdu, odkud – kam jedete já vám zkusím poradit.
Prosím, vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.